fotbalový tým Sokol Kněžmost hraje okresní přebor mužů na Mladoboleslavsku

TOPlist www.knezmost.wz.cz www.butchers.czweb.org www.vysledky.com Hasiči Kněžmost Hodinový manžel www.autohosi.cz www.fbphoto.cz FB SYSTEM - industrial automation Hofmann Elko rekreační zařízení DRHLENY
Nové internetové stránky
Nové internetové stránky fotbalového týmu Sokol Kněžmost najdete na adrese
www.sokol-knezmost.cz
Nové internetové stránky

Béňa :)
Rychlé odkazy na OP mužů www.fotbal.cz

» Aktuální výsledky
» Termíny soutěže
» Los soutěže
» Obsazení rozhodčími a delegáty
» Oddíly soutěže
» Střelci
» Statistiky
» Obdržené karty
» Tabulky celkem, ...
» Všechny výsledky

Rychlé odkazy na OP žáků www.fotbal.cz

» Termíny soutěže
» Los soutěže
» Obsazení rozhodčími a delegáty
» Oddíly soutěže
» Střelci
» Statistiky
» Obdržené karty
» Tabulky celkem, ...
» Všechny výsledky

Počasí v Kněžmostě
15.12.2012 | VÁNOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2012 – TJ Sokol Kněžmost
Autor článku: Radek Stehlík

Po několikaleté odmlce jsme se rozhodli obnovit již téměř zapomenutou tradici vánočních turnajů ve stolním tenise. O tom, že uspořádat klání v této, dnes dosti opomíjené sportovní disciplíně, nebyl nápad vůbec špatný, nás přesvědčila hojná účast startujících. V sobotu 15. prosince se v kněžmostské Sokolovně sešla téměř třicítka startujících, na které čekala dvojí šance na úspěch – kromě očekávaného boje jednotlivců jsme se rozhodli i pro soutěž ve čtyřhře.

Soutěžící byli rozlosováni do osmi skupin, z nichž do vyřazovací části turnaje postoupili dva nejúspěšnější. Už v základních skupinách jsme mohli sledovat urputné, vyrovnané, ale hlavně férové souboje. Během základní části dvouher byla zároveň rozlosována soutěž čtyřher, která probíhala podobným způsobem. S tím rozdílem, že dvojic bylo logicky méně a postupovalo se ze skupin přímo do čtvrtfinále.

Pojďme ale k hlavní soutěži, jíž byla klání singlistů. Mezi nejlepší osmičku postoupili a v následných zápasech spolu sehráli krásné bitvy: Pekař st. s Majzlanem, Wolf s Nepilem st., Mareš s Hybnerem mladším a tuto rodinu podpořil v dalším boji Hybner st., který se utkal se Stehlíkem. Nejvyrovnanějším utkáním čtvrtfinále byl duel Mareše s Hybnerem ml., který musel rozhodnout až pátý set, ve kterém byl šťastnější Hybner. Mareš společně s Majzlanem, Nepilem st. a Hybnerem st. tak vypadli v osmifinále a skončili na 5. až 8. místě. Čest sportovně založené rodiny Hybnerů zachraňoval mladší ze zúčastněných, který však v semifinále nestačil na Stehlíka, se kterým prohrál 0:3. Druhé semifinále svedlo proti sobě Wolfa a Pekaře st. Svoje zkušenosti a chytrost zde demonstroval Wolf, který postoupil do finále po výsledku 3:1.

Mezitím se nám blížila k závěru i soutěž párů. V této disciplíně na sebe strhávalo pozornost hlavně duo Vokál/Hybner ml. Především svým zaujetím, nasazením, vzájemným hecováním, ale samozřejmě i uměním se tato dvojice dostala ve svých soubojích vždy až k páté sadě, ve které byli pokaždé úspěšnější než soupeři a zastavili se tak až před branami finále. Na tuto bránu klapala z druhé strany stolu dvojice Stehlík/Majzlan. Posledně jmenovaní začali finále lépe a ujali se vedení. Jenže už zmiňovaná rvavost a úsilí Vokála s Hybnerem ml. dovedla skóre po čtyřech setech ke stavu 2:2 a následoval poslední, rozhodující set. Kdyby dvojice Stehlík/Majzlan znala předchozí výsledky protivníků v pátých setech, tak snad ani nenastupovala. Ano, Vokál s Hybnerem ani tentokrát nezaváhali, zcela jasně opanovali rozhodující sadu a po zásluze se radovali z vítězství.

Následovaly boje o třetí příčky. I zde nabídla dramatičnost především čtyřhra, ve které proti sobě stanuli rodinné dvojice Nepilovi vs. Pekařovi. Po nervy drásajícím boji zvítězili otec a syn Pekařovi 3:2. Souboj poražených jednotlivců ovládl Hybner ml. po vítězství 3:0 nad Pekařem st.

Vyvrcholení turnaje se hrálo za účasti mnoha diváků, které nádherná sportovně-vánoční atmosféra přilákala až k finálovému stolu. U toho se proti sobě postavili Stehlík s Volfem. Tento zápas byl opravdovým zážitkem jak pro diváky, tak pro samotné aktéry. První sadu získal se štěstím a pomocí několika „prasátek“ Stehlík, který i druhý set dotáhl do vítězného konce. Volf však nemínil složit zbraně a v zřejmě nejhezčím setu turnaje snížil na 1:2. Čtvrtá sada však opět patřila Stehlíkovi, který se tak stal celkovým vítězem vánočního turnaje.

Zároveň zde nesmíme zapomenout poděkovat všem zúčastněným, ale především sponzorům, bez nichž by tento turnaj nemohl vzniknout. Zvláště patří díky TJ Sokolu Kněžmost, Řeznictví Kobrle, Petru Pavlíčkovi, Wolfovi ml. a dalším, kteří se na turnaji organizačně podíleli nebo přispěli k hodnotným cenám, které si nejen ti nejlepší s sebou odnesli.

Fotky z turnaje můžete prohlížet na www.fbphoto.cz/tenis2012

Pořadí turnaje:
Dvouhra: 1. Stehlík
     2. Volf
     3. Hybner ml.
     4. Pekař st.
     5. – 8. 	Majzlan 
	        Nepil st.
	        Mareš
	        Hybner st.

Čtyřhra: 1. Vokál/Hybner ml.
     2. Stehlík/Majzlan
     3. Pekař st./Pekař ml.
     4. Nepil J./Nepil T.
     5. – 8. 	Jaroš/Mareš
	        Hybner st./Beran T.
	        Volf/Knobloch
	        Macek/Jiskra

Stránka byla zobrazena 296x

| www.knezmost.wz.cz © | e-mail created by bena 2005 - 2013
banner